Myjnia parowa – mobilny i ekologiczny pomysł na biznes

Tradycyjne myjnie wodne doczekały się alternatywy w postaci myjni parowych, które wykorzystują właściwości suchej pary pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu mycie pojazdu nie wiąże się z powstawaniem ścieków i zanieczyszczeń. Nie ulega wątpliwości, że to ekologiczne rozwiązanie, dodatkowo umożliwiające zaoszczędzenie wody, może okazać się wyjątkowym pomysłem na własny biznes.

Przede wszystkim, prowadzenie mobilnej myjni parowej nie wymaga od nas posiadania właściwych dla klasycznej myjni wodnej pozwoleń wodnoprawnych. Wynika to z faktu, że nie musimy odprowadzać ścieków czy dbać o ewentualną kanalizację. Brak konieczności przechodzenia przez takowe procedury, znacznie mniejsze zużycie wody oraz wynikająca z mobilności możliwość umiejscowienia myjni dokładnie tam, gdzie mamy na to ochotę – to tylko część walorów myjni parowej.

Myjnie parowe to także doskonała jakość oraz efektywność

Warto mieć świadomość, że czyszczenie auta za pomocą suchej pary pod wysokim ciśnieniem jest bardzo skuteczne, a pojazd suchy oraz dokładnie umyty. Niezwykle istotnym atutem myjni parowej jest fakt, że dzięki niej można wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca, a także silnik, bowiem niewielka zawartość wody w parze pozwala na uniknięcie ewentualnych uszkodzeń elementów elektronicznych. Właściwości pary są istotne szczególnie zimą, kiedy zamarzająca woda może wpłynąć nie tylko na stan techniczny pojazdu, ale również na komfort jazdy, co nie zdarza się w przypadku myjni parowej.

Mobilna lub stacjonarna myjnia parowa

To, na jaki rodzaj myjni parowej się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Równie dobrze możemy ulokować swój biznes na stałe, jak i wybrać wersję mobilną. Najbardziej pożądanymi miejscami są bez wątpienia wszelkiego rodzaju parkingi, bowiem to właśnie tam znajduje się największa liczba potencjalnych klientów, jednak mobilność myjni parowej to szansa, aby samemu wybrać optymalną lokalizację.

Warto pamiętać, że inwestycja w myjnię parową nie musi bardzo obciążać domowego budżetu, gdyż można na nią otrzymać dotację z Unii Europejskiej. Nawet jeśli to nam się nie uda, myjnia parowa często zwraca się znacznie szybciej niż tradycyjna myjnia wodna. Brak ograniczeń w zakresie lokalizacji, mobilność, skuteczność, szansa na wysokie dochody oraz szybkość mycia samochodu, które trwa około 15-20 minut to czynniki czyniące myjnię parową perspektywą potencjalnego sukcesu. Tym bardziej, że rynek nie zdążył się jeszcze nasycić tego typu rozwiązaniami. 

Dodaj komentarz