Biały certyfikat – do czego jest potrzebny?

Białe certyfikaty są świadectwami efektywności energetycznej. Jeśli będziesz chciał je uzyskać, musisz złożyć specjalny wniosek do Prezesa URE. Oczywiście dane, które znajdą się w tym wniosku, muszą być poprawne i bardzo dokładnie sprawdzone. Dzięki temu zainteresowani będą mieć pewność tego, że wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Na samym początku musisz jednak przygotować się na wykonanie profesjonalnego audytu efektywności energetycznej. Nie zajmiesz się tym samodzielnie, dlatego będzie Ci potrzebna pomoc kogoś z zewnątrz. Idealnym przykładem będzie w tym przypadku oferta firmy LUXMAT. W ten sposób możesz przeprowadzić fachowy audyt i mieć pewność, że w jego trakcie nic nie zostanie pominięte.

Świadectwo efektywności energetycznej – co to jest i jak je uzyskać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co to jest biały certyfikat. Otóż jest to nic innego jak świadectwo efektywności energetycznej. Aby je uzyskać, musisz mieć świadomość tego, że bez wspomnianego audytu nie będzie to możliwe. Oferta firmy LUXMAT, będzie idealną propozycją dla wszystkich tych osób, które chcą, aby proces starania się o przyznanie certyfikatu przebiegł pomyślnie i bez żadnych opóźnień. Profesjonaliści zadbają o to, aby:
• wniosek spełniał wszystkie warunki wymienione przez Prezesa URE,
• przeprowadzony został ekspresowy i zgodny z wymogami audyt efektywności energetycznej,
• przeprowadzony został profesjonalny audyt podwykonawczy.
Jeśli będziesz chciał jednak uzyskać biały certyfikat, musisz wykazać odpowiednią oszczędność energii (minimum 41 868 kJ/kg). Dzięki temu masz duże szanse na to, że Twój wniosek nie zostanie rozpatrzony negatywnie.

Oszczędność energii – jak się o nią postarać?

Starania o oszczędzanie energii należy rozpocząć od wielu różnych przedsięwzięć, najbardziej zalecane to:
• izolacja instalacji przemysłowych,
• przebudowa lub remont budynków,
• modernizacja instalacji lub też oświetlenia, które wykorzystywane są we wszelkich procesach przemysłowych.
W ten sposób zadbanie o oszczędność energii nie będzie zbyt skomplikowanym procesem. Jeśli nie wiesz, co to jest biały certyfikat i jak się o niego starać, powyższe wskazówki na pewno będą dla Ciebie bardzo przydatne. Zasięgnij wiedzy i wprowadź ją w życie, a wyjdzie Ci to na dobre, zwłaszcza w przypadku prowadzenia rozbudowanych zakładów przemysłowych. Białego certyfikatu nie otrzymasz wtedy, gdy przyznano Ci już premię termomodernizacyjną.

Świadectwo efektywności energetycznej – wdrażanie procesów prooszczędnościowych

Świadectwo efektywności energetycznej pomoże Ci we wdrażaniu wszelkich procesów prooszczędnościowych, więc jeśli ktoś myśli o tym na poważnie, powinien postarać się o przyznanie takiego certyfikatu. Niezwykle istotne jest oczywiście to, aby najpierw skupić się na przeprowadzeniu profesjonalnego audytu i optymalnym wypełnieniu wniosku.
Świadectwa przyznawane są tym firmom, które w przyszłości planują wykonać różnorodne procesy modernizacyjne, pomagające w zaoszczędzeniu dużych ilości energii. Jeśli będziesz miał takie plany i postanowisz wcielić je w życie, pomyśl najpierw o tym, w jaki sposób zdobyć biały certyfikat, ponieważ będzie to dla Ciebie kluczowa kwestia. Z pomocą profesjonalistów uzyskanie takiego certyfikatu nie powinno być większym problemem, jednak musisz spełnić kilka istotnych warunków, aby realnie myśleć o przyznaniu tego typu świadectwa. Kluczowe mogą być m.in. zniwelowanie strat energetycznych lub też odzysk energii.

Dodaj komentarz