Strzelnica sportowa – wystrzałowy pomysł na biznes

Wiele osób ceni sobie pracę, której nie towarzyszy nuda czy rutyna, dlatego szukając wyjątkowego pomysłu na własną działalność warto pomyśleć o strzelnicy sportowej. Nieustanny kontakt z ludźmi i odrobina adrenaliny czynią z takiego przedsięwzięcia bardzo ciekawą perspektywę. Oczywiście, otworzenie własnej strzelnicy sportowej wymaga od nas szeregu działań, jednak finalnie taki biznes może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Praca z bronią wymaga pozwoleń

Do najistotniejszych formalności, które są niezbędne w przypadku założenia strzelnicy sportowej, jest uzyskanie pozwoleń czy licencji związanych z posiadaniem broni, podobnie jak w przypadku każdej działalności gospodarczej związanej z używaniem broni. Każda strzelnica sportowa musi posiadać własny regulamin, zatwierdzony przez prezydenta miasta, burmistrza czy wójta, czyli organ administracyjny charakterystyczny dla konkretnego regionu.

Jako właściciele strzelnicy sportowej musimy posiadać wszelkie niezbędne pozwolenia, jednak podobne wymagania dotyczą każdego zatrudnianego przez nas instruktora. Warto mieć świadomość, że jego rola polega nie tylko na dzieleniu się doświadczeniem i wiedzą w zakresie posługiwania się bronią, ale również na braniu odpowiedzialności i sprawowaniu pieczy nad wszystkimi gośćmi strzelnicy sportowej. Taki instruktor powinien wyróżniać się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi, należy także zadbać o odpowiednie, aktualne badania lekarskie. Szczególną wagę należy przywiązywać do badań okulistycznych oraz psychologicznych.

Czy w Polsce strzelnica sportowa ma szansę na przetrwanie?

Choć korzystanie z usług oferowanych przez strzelnice sportowe cieszy się coraz większą popularnością, w naszym kraju nie funkcjonuje wiele takich placówek. Zamknięte strzelnice sportowe to tylko jedno z możliwych rozwiązań, innym zaś jest otworzenie strzelnicy na świeżym powietrzu, które otwiera przed nami wiele znacznie ciekawszych perspektyw. Choć pewnym ograniczeniem jest niewątpliwie wpływ warunków atmosferycznych, to otwarta strzelnica umożliwia zorganizowanie pikników czy turniejów o większej skali. Należy pamiętać, że takie przedsięwzięcie wiąże się także z koniecznością zachowania norm bezpieczeństwa i dostosowanie się do przyjętej granicy dopuszczalnego hałasu.

Innym, nowatorskim pomysłem jest strzelnica elektroniczna. Po pierwsze, w dzisiejszych czasach ludzie bardzo cenią sobie multimedialne atrakcje, a symulacje z wykorzystaniem efektów do złudzenia przypominających grę komputerową mogą odnaleźć wielu entuzjastów takiej rozrywki. Warto jednak pamiętać, że tego typu strzelnica to zdecydowanie większy wydatek niż tradycyjna strzelnica sportowa.

Strzelnica sportowa, a korzyści finansowe

Rzecz jasna, strzelnica sportowa niczym nie różni się od wielu innych znanych pomysłów na biznes i w początkowej fazie wymaga sporych nakładów finansowych, na które składają się nie tylko koszty lokalu i wyposażenia w postaci broni oraz amunicji, ale także pozyskania wszelkich pozwoleń. Stworzenie odpowiednich pakietów, promocji czy zniżek grupowych może jednak przyciągnąć wiele młodych osób, które z chęcią skorzystają z tego typu rabatów. Właściwy marketing, dobra lokalizacja oraz wysoka jakość świadczonych przez nas usług mogą uczynić ze strzelnicy sportowej bardzo dochodowy biznes.

Dodaj komentarz