Wykorzystanie tabletu w firmie – ciekawe propozycje

Nowa technologia służy nie tylko do zapewniania nam rozrywki, ale również może być nie lada wsparciem w prowadzeniu biznesu. Wykorzystanie zaawansowanego sprzętu elektronicznego nie tylko ma szanse ułatwić pracę personelu, ale i wygląda bardzo profesjonalnie, a to znak, że firma inwestuje w jakość obsługi oraz w profesjonalizację oferty. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest zaopatrzenie firmy w tablet, którego zastosowań dla biznesu jest przynajmniej kilka. Nie każde nasuwa się nam w pierwszej chwili, ale dobrze było by wiedzieć, jakie opcje mamy do wyboru. Więcej na ten temat poniżej.

Restauracje słyną z tego, że dają swoim klientom możliwość posmakowania posiłków, których zwykle nie spotkamy w tanich i szybkich barach obsługi. By eleganckiemu i klimatycznemu wnętrzu dodać jednak szczypty nowoczesności można zaopatrzyć kelnerów w tablety, na których będą oni kompletować zamówienia. Zatwierdzony spis, będzie automatycznie przesyłany do kuchni i lokal zaoszczędzi czas nie tylko na odszyfrowywaniu szybkiego pisma z kartki, ale również na czasie, w którym obsługa musiała by przekazać sprostowanie oraz całe zamówienie. W bardziej odważnej wersji można również wyposażyć każdy stolik w tablet, z którego będą korzystać sami klienci, nie tylko jako menu, ale i przy składaniu zamówień. Dzięki temu każdą pozycję będzie można uzupełnić nie tylko o opis, ale i o dobrej jakości zdjęcie potrawy.

Kontakt biznesowy jest bardzo ważny, kiedy musimy podejmować decyzje w oparciu o konsultacje z różnymi kontrahentami. Mobilność tabletu pozwala na wygodne urządzenie konferencji w każdym miejscu, gdzie tylko się znajdziemy. Większość modeli tego typu sprzętu ma wgraną aplikację Skype oraz zainstalowaną całkiem dobrą kartę dźwiękową, dlatego też o jakość tego typu połączeń nie trzeba się raczej martwić. Oczywiście do tego celu można użyć również laptopa lub smartfona, ale w pierwszym przypadku będzie to raczej mało wygodne, a w drugim ekran może być zbyt mały, by odbyć komfortowe negocjacje. Inną formą wykorzystania biznesowego tabletu jest szybki dostęp do wszystkich informacji i plików, a więc także do portfolio, którym można się pochwalić przed potencjalnym partnerem biznesowym lub pracodawcą (zwłaszcza w branży reklamowej, graficznej, filmowej oraz fotograficznej).

Szkolenia bez multimediów nie mają w dzisiejszych czasach racji bytu (poza kilkoma specyficznymi wyjątkami). Szybkość z jaką można zwizualizować wykład, czy dany element ćwiczenia jest o wiele bardziej atrakcyjny dla słuchaczy niż suche rozważania na dany temat. Łatwiej też zapamiętać materiał, jeśli skojarzymy go z wykresem na ekranie, a poza tym multimedialną prezentację można przesłać wszystkim użytkownikom. Korzystanie z tabletu w tym czasie jest również bardzo wygodne, gdyż przy jego pomocy można kontrolować, co dzieje się na ekranie wyświetlanym przez projektor. Edukacyjny charakter docenią również najmłodsi, którzy uwielbiają zdobywać nową wiedzę poprzez zabawę, dlatego przyda się on w pracy każdego nauczyciela.

Kontrolowanie działalności firmy również nie musi polegać na żmudnym przebijaniu się przez stosy papierów. Tablet jest w stanie zastąpić każde inne i nieporęczne narzędzie między innymi podczas: inwentaryzacji, planowania kalendarza spotkań, umawiania terminów z klientami, zarządzania czasem pracy zatrudnionych osób, kontroli budżetu firmy, przygotowywania, wysyłania i opłacania faktur. Oczywiście to nie koniec listy, jednak powyżej zgromadziliśmy najbardziej obiecujące i przydatne pomysły. Nie trzeba się jednak długo zastanawiać, gdyż aplikacji, jakie można pobrać na tablety jest całe mnóstwo, więc nie wykluczone, że każdy przedsiębiorca znajdzie tam coś co ułatwi mu pracę (np. wykorzystując możliwości skanowania QR kodów czy inne profity płynące z faktu posiadania kamery przez to urządzenie). Może nie zmieni to diametralnie biznesplanu, ale na pewno wiele ułatwi.

Dodaj komentarz