Szybkie wykończenie ścian – usługa tapetowania

Niby tapetowanie to łatwe i przyjemne zajęcie, które może wykonać każde we własnym zakresie. Wystarczy przecież równo przykleić i gotowe. W praktyce wygląda to jednak o wiele bardziej skomplikowanie, dlatego niejeden klient decyduje się powierzyć to zadanie fachowcom, którzy zrobią to za niego. Dokładniej, szybciej i bez konieczności zamartwiania się tym, że coś nam nie wyjdzie. Uczyć się na własnych błędach oczywiście też można, ale kto by chciał to robić kosztem fototapety winylowej o szerokości prawie 4 metrów za blisko 1000 zł. To właśnie jest szansa dla osób, które doskonale wiedzą jak się do tego zabrać i potrafią zrobić to w pełni profesjonalnie.

Zacznijmy może od tego, że istnieje kilka rodzajów tapet, dlatego jeśli poważnie bierzesz pod uwagę taki pomysł na biznes lub przynajmniej opcję dorobienia sobie powinieneś móc zaoferować położenie każdego z nich. Jak zapewne wiesz różnią się one nie tylko pod względem wytrzymałości, ale i metody przyklejania – raz klej trzeba nałożyć na tapetę, a innym razem na ścianę.

Oferując usługi tapetowania trzeba być również przygotowanym na:
– kompleksowe doradztwo klientowi w kwestii wyboru najbardziej optymalnej opcji i materiału,
– konieczność uzupełnienia ubytków w ścianie, by odpowiednio przygotować ją do klejenia tapety,
– odpowiednie zabezpieczenie miejsca pracy, tak by jej efekty nie uległy zniszczeniu przez nieuwagę lub beztroskę klienta.

Odpowiednie dopasowanie wzoru, tak by tapeta położona na większej powierzchni wyglądała gładko, czy też umiejętność odpowiedniego przycięcia jej w przypadku nierówności ściany to umiejętności, które niewątpliwie powinno się tu opanować. Dodatkowo należało by zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt, jak:
– nóż do tapet z wymiennymi ostrzami,
– szeroki pędzel „ławkowiec” ułatwiający nanoszenie kleju,
– drabinę malarską umożliwiającą położenie tapety od samego sufitu,
– wiadro do wyrabiania kleju,
– gąbki do ściągania nadmiaru kleju ze ściany i tapety,
– gumowy wałek oraz dociskacz by równo przykleić tapetę oraz pozbyć się pęcherzyków powietrza.

Wbrew pozorom tapetowanie to całkiem szybki proces, dlatego powinno cię ucieszyć, iż średnia stawką na metr kwadratowy położonej tapety jest aż 15 zł. Przy wykańczaniu w ten sposób całego pomieszczenia można więc zarobić całkiem sporo. Nawet odliczając metraż okien i drzwi, zwykle wychodzi na to, że jest to kilkaset złotych wynagrodzenia. Jeśli chcesz możesz także różnicować swoje stawki w zależności od trudności układania tapety i np. przy fototapetach zwiększyć swoje wynagrodzenie do 20 zł – tym sposobem nie pokrywa się całego pomieszczenia więc możesz zarobić więcej za mniej pracy (z reszta idealne dopasowanie wzoru również wymaga pewnej ręki, doświadczenia i cierpliwości).

Dodaj komentarz