Firma remontowa – pomysł na lukratywny biznes

Builder handyman with construction tools. House renovation background.
Builder handyman with construction tools. House renovation background.
Bycie specjalistą i posiadanie fachu w ręku jest w dzisiejszym świecie bardzo istotnym elementem ścieżki zawodowej. Im lepsze efekty pracy oraz jakość usług, tym chętniej klienci zwrócą się do nas z kolejnym zleceniem. Można działać samodzielnie, można w zespole (gdy praca jest bardzo różnorodna), ale nie zmienia to faktu, że profesjonalne zajęcie się remontami może być bardzo korzystnym biznes planem. Nie jest to jednak lekka praca, więc lepiej dobrze jest się zastanowić nim zainwestujemy swój czas i fundusze w założenie tego typu działalności.

Profilowanie czy kompleksowe remonty?

Remonty mogą być bardzo różne. Jedni określają w ten sposób malowanie ścian, inni wymianę instalacji elektrycznej, szpachlowanie, kucie i wiele innych prac wykończeniowo-budowlanych. Zakładając biznes trzeba więc sobie odpowiedzieć, czy mamy zamiar się specjalizować np. w remoncie łazienki, czy jesteśmy otwarci na każe zlecenie, niezależnie od tego czy chodzi o położenie kafelek, paneli, czy podwieszenie sufitu. Z jednej strony szersza oferta ma szansę dotrzeć do większego grona klientów, z drugiej jednak trzeba dbać o jakość. Nieprzyjemnie jest również odrzucać zlecenia, albo brać ich zbyt wiele i spóźniać się z terminami. Jeśli ma to być jednoosobowa firma to dobrze jest zawęzić swoje usługi do kilku punktów i ewentualnie z klientem uzgodnić dodatkowe prace remontowe. Istnieje również opcja nawiązania współpracy lub budowy zespołu, w którym każdy miał by swoją specjalizację. W takim wypadku można prowadzić prace nawet w kilku miejscach równocześnie, wymieniając pracowników i zwiększając tym samym wysokość dochodów.

Sprzęt

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem firmy remontowej to ten pomysł na biznes na pewno nie jest ci do końca obojętny. Wiesz jakich narzędzi będziesz potrzebować, by móc realizować kolejne zlecenia, więc zamiast skupić się na specjalistycznych urządzeniach, podpowiadamy nieco bardziej ogólne i obowiązkowe narzędzia. Na pewno nie obędzie się bez samochodu, którym będziesz transportował swoje narzędzia, jadąc do klienta. Remonty wiążą się też bardzo często z koniecznością pracy na wysokości, więc drabina powinna być zawsze pod ręką.  Bagażnik powinien być w tym wypadku pojemny, by obok drabiny zmieściły się również skrzynki z narzędziami, maszyny elektryczne, jak np. szlifierki, piły, wkrętarki oraz by można przewozić niezbędne materiały.

Odpowiednia promocja

Biznes, który chce zaistnieć na rynku i w świadomości klientów, musi dzisiaj zadbać nie tylko o jakość swojej oferty, ale i o reklamę (szczególnie w Internecie). Od tego, czy użytkownik znajdzie w wyszukiwarce naszą stronę zależy często, czy wykona telefon. Od kontaktu jest już zazwyczaj prosta droga do otrzymania zlecenia i zarobku, dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom. Firma remontowa nie wymaga szeroko zakrojonego projektu domeny, więc posiadanie chociaż strony WWW składającej się z trzech zakładek będzie tu dobrze widziane. Niektórym wystarczy nawet zwykła wizytówka internetowa, która będzie zawierać wszystkie potrzebne informacje na jednej stronie – nowoczesne witryny często stosują ten motyw przy tworzeniu projektów, które z jednej strony są minimalistyczne, a z drugiej funkcjonalne. By szybko osiągnąć efekty dobrze jest też zainwestować w kampanie AdWords w wyszukiwarce Google. Dzięki temu prostemu mechanizmowi, klienci szybko trafią na twoją stronę, gdyż link do niej zawsze będzie wyświetlał się na górze wyników wyszukiwania, po wpisaniu konkretnych słów kluczowych.

 

Dodaj komentarz